Обратная часть датчика Gidrolock WSP

Датчик протікання води охороняє спокій домовласника. Від його швидкодії та точності спрацьовування залежить комфорт проживання та добрі стосунки із сусідами. Якщо датчик проігнорує протікання води – швидше за все, доведеться поміняти підлогове покриття у себе та зробити ремонт у сусідів із нижніх поверхів. 

Як влаштована система захисту від протікання води

Система попередження протікання складається з трьох обов’язкових елементів:

  • датчика – він фіксує наявність рідини у зоні контролю;
  • електро-кульового крана – грає роль керованої запірної арматури;
  • контролера – мозку системи, що зв’язує датчик та кульовий кран.

У разі протікання датчик фіксує наявність рідини на підлозі та передає сигнал тривоги контролеру. Той, у свою чергу, обробляє отриманий сигнал та віддає команду на закриття електроприводу крана. Привід отримує сигнал від контролера та перекриває подачу води за допомогою запірної арматури. Паралельно з цим процесом контролер посилає повідомлення господарю житла про аварію.

Подібний принцип роботи є основою всіх сучасних систем захисту від протікання. Так влаштовані і побутові системи, що контролюють квартири чи будинки, та промислові аналоги, які спостерігають за арматурою під високим тиском або баками з агресивними реагентами. Побутові та промислові моделі відрізняються одна від одної характеристиками обладнання, але алгоритм роботи схожий.

Таким чином, надійність захисту від потопу в квартирі, офісі або на підприємстві багато в чому залежить від безвідмовного функціонування датчика протікання.

Види датчиків

Датчики поділяються на дві групи:

  • Дротові — передають сигнал по провіднику (наприклад, типу UTP). Найчастіше це пасивні пристрої, які вимагають підключення джерела живлення.
  • Бездротові — працюють від вбудованої батареї та використовують для передачі даних радіоканал. Наприклад, радіоканал із частотою 868 MГц.

За принципом дії всі датчики відносять до контактного типу, які реагують зміну опору в контурі при замиканні контактів водою.

Як працює електродний датчик протікання води

Типовий контактний датчик складається з наступних елементів:

  • відкритого з боку дна корпусу, на основі якого збирається весь пристрій стеження;
  • контактів, що виглядають як штекери, доріжки на платі, гребінці або полі точок;
  • електронного блоку, який відповідає за вимірювання електричного опору;
  • дроти або модуля бездротового зв’язку передачі даних на контролер.

Принцип роботи контактного сенсора ґрунтується на електропровідності води. При замиканні водою сусідніх контактів сенсора утворюється електричний ланцюг із низьким опором. Коливання цього параметра фіксується пристроєм і передається в керуючий блок дротом або бездротовим каналом.

Щоб підвищити чутливість роботи сенсора, контакти розміщують у нижній частині приладу. При цьому зазор між контактами та підлогою дуже малий, що дозволяє виявити навіть невеликі протікання води. Коли підлога висохне, опір повернеться на вихідний рівень і контролер зрозуміє, що протікання усунуто.

Чутливість датчика безпосередньо залежить від відстані між контактами та підлогою.

Де встановлюють датчики протікання води

Дротові та бездротові датчики вбудовують у підлогове покриття або укладають поверх нього. Вбудовані моделі використовують тільки під час капітального ремонту – встановлення таких пристроїв передбачає пошкодження цілісності покриття для підлоги. Тому рекомендуємо використовувати тільки зовнішні сенсори, які укладають на підлогу, контактами вниз. Їх розміщують:

  • поряд із усіма побутовими приладами, які підключені до водопроводу;
  • під шлангами, що з’єднують відведення від водопроводу та точку споживання;
  • біля зливного бачка, унітазу, душової кабінки, сушки для рушників;
  • під електричним бойлером або водонагрівальною колонкою;
  • біля казана, розширювального бака, колектора системи опалення, радіатора.

Якщо у підлоги є ухил, то місцем установки гідродатчика буде нижня точка (місце водозбору), де буде накопичуватися вода. Установка слідкуючого пристрою у пральної або посудомийної машини передбачає розміщення під самою технікою. Будь-яке гнучке підведення має обмежений термін придатності, тому монтаж гідродатчика під шлангом – обов’язкова процедура. У поєднаному санвузлі можна обійтися одним пристроєм. В іншому випадку доведеться використовувати два прилади. Якщо в будинку є котельня, її потрібно обладнати окремим гідродатчиком. Під кожним радіатором опалення слідкуючі пристрої розміщуються по можливості.

Для захисту будинку від потопу вистачить 4-5 атчиків, які встановлюються під сифоном кухонної раковини, у ванній, туалеті, котельні, під насосною станцією. Для квартири вистачить 3-4 пристроїв стеження.

Наша компанія пропонує комплексні рішення, що включають провідні та бездротові датчики, кульові крани з електроприводом, контролери та радіобази. У поєднанні з лічильниками води така система захищає користувача від проривів водопроводу та прихованих протікань. При виявленні аварії контролер відправляє користувачеві push-повідомлення, лист на електронну пошту, повідомлення в telegram або SMS і перекриває підключені крани. Така система може блокувати воду по всій квартирі або перекривати подачу в окремих трубах.