FAQ
Питання: Як працює система контролю протікання води Гідролок?
Відповідь: Принцип роботи системи Гідролок простий: у разі протікання вода потрапляє на датчик протікання, він подає сигнал про аварію контролеру (блоку управління), який у свою чергу дає команду кульовому електроприводу (ШЕП) на перекриття води.
Питання: У яких місцях потрібно встановлювати датчики протікання води?
Відповідь: Датчики протікання встановлюються у місцях ймовірної появи води. Наприклад: під ванною або душовою кабіною, під раковиною, поруч з унітазом або під ним, у місцях підключення пральної чи посудомийної машини, у сантехнічній шафі тощо.
Питання: Яку марку кабелю потрібно використовувати для підключення блоку управління (контролера) до мережі 220В?
Відповідь: Для підключення напруги живлення до блоку управління можна використовувати такі марки кабелів: ВВГ 3х0,5; ВВГ 3х0,75; ПВС 3х0,5; ПВС 3х0,75
Питання: Яку марку кабелю треба використовуватиме збільшення довжини кабеля датчика?
Відповідь: Для збільшення довжини кабелю датчика протікання води, можете використовувати якбель типу “вита пара”: FTP 2x2x0,35; UFTP 2x2x0,35.
Питання: До якої максимальної довжини можна доточувати провід на датчик Гідролок?
Відповідь: Датчик протікання води Гідролок можна “подовжити” (наростити) до 100 метрів.
Питання: Чи можна наростити провід на крани і якщо “так”, то яким дротом?
Відповідь: Наростити можна. Для цього використовуйте наступні марки кабелів: ВВГ 4х0, 75; ПВС 4х0,75
Питання: Чи можливе використання системи Гідролок на холодоносії типу етилен гліколь, пропілен гліколь?
Відповідь: Кульові крани з електроприводом можна використовувати. А датчики протікання навряд чи. Принцип їх роботи має на увазі електропровідність, а у випадку з органічними рідинами, контакти датчика не будуть “закорочуватися” (замикатися) у разі попадання на них органіки. У разі водних розчинів, краще перевірити на зразку
Питання: Чи потрібно “доглядати” систему і періодично перевіряти її працездатність?
Відповідь: Система від протікання води Гідролок проста і зрозуміла в експлуатації і не вимагає якихось спеціальних навичок та знань. Перевірка працездатності системи полягає у простому візуальному огляді датчиків протікання води. На них не повинно бути сильних забруднень, оскільки це може знизити чутливість пристрою. Важливо перевіряти розташування встановлених датчиків, оскільки вони можуть бути переміщені або перевернуті, наприклад, у процесі прибирання. В інструкції з монтажу системи Гідролок та пам’ятці користувача описано порядок перевірки працездатності системи. Також дана інформація є в паспорті, який видається разом із системою захисту від протікання води Gidrolock
Питання: Коли відбувся потоп і нікого немає вдома, як довго лунає сирена на блоці управління? І друге, якщо після аварії датчик обсох (ну наприклад, поїхали надовго), система сама відкриває кран або тримає закритим, поки її не “перевантажиш”?
Відповідь: Сирена лунає до вимкнення системи, тобто – вона “пищатиме” поки Ви не натиснете на кнопку “Мережа”. По-друге – висохне вода під датчиком чи ні, система буде у закритому положенні до перезапуску, тобто – кульові крани будуть закриті (буде перекрито подачу води) доти, доки Ви самі не перезапустите систему. Скажімо більше: після аварії (протечки) датчики відключаються системою взагалі, щоб на електродах датчика не створювалася гальванічна пара і вони не руйнувалися
Питання: Система захисту від протікання перекриває воду після вступного (першого) крана. А якщо потече стояк?
Відповідь: Може, звісно,
Питання: Кран розбірний чи ні. Тобто – прямо ставиться кран із електромотором чи можна відокремити -поставити спочатку кран, а потім до нього приєднати сам електропривод?
Відповідь: При монтажі електропривод може бути від’єднаний від кульового крана, що спрощує монтаж, а головне дозволяє встановити кульовий кран із електроприводом у важкодоступних місцях. Електропривод кріпиться до кульового крана за допомогою двох гайок M5. Після установки кульового крана, електропривод Гідролок ставиться на місце за допомогою тих же 2-х гайок:
Питання: Якщо мені при виході з квартири треба закрити воду, я перекладаю вимикач у стан Увімкнено, тобто замикаю FUN та GND приводи перекривають воду. А щоб потім відкрити приводи, треба розімкнути контакти? Виходить, якщо система перебуває у спрацюванні, щоб відкрити, мені треба зробити аналогічні дії, тільки результат буде зворотним?
Відповідь: Так, щоб відкрити крани, треба розімкнути контакти. Цей спосіб відкриття/закриття не працює під час аварії. Відкрити крани під час аварії можна лише вимикачем із блоку керування (крайнє нижнє положення)
Питання: Чи можно об’єднати в одному блоці управління Гідролок Преміум 4 крана?
Відповідь: Доброго дня! Об’єднати крани можна. До одного блоку управління Гідролок Преміум можна підключити до 20 електрокранів.
Питання: Підкажіть куди чіпляти землю в блоці Преміум? В Енерджі були помічені клеми нуль, фаза та земля, там все зрозуміло було, а в Преміум 2 клеми для підключення 220В без маркування. Є різниця, куди чіпляти фазу?
Відповідь: Різниці при підключенні L (фази) та N (нуля) у блоці Gidrolock Premium немає. Земля підключається до клеми PE для підключення кранів